איום פיטורים

שאלה

שלום
רציתי לדעת, במידה והנושא קשור אליכם כמובן, אם נוצר מצב לאחרונה שבין עובד אחד לשאר העובדים יש פחות תקשורת בין אישית שלמרות זאת איננה פוגעת בשום דבר הקשור לעבודה וצורתה אך המנהל מתעקש לזרוק לאוויר ולאיים על אחד העובדים, שיש לו פחות תקשורת אישית איתם ואפילו אותו עובד מבקש לעבור מקום על מנת שיהיה קצת יותר נוח לכולם ובעיקר לו, בפיטורים, ואפילו הגדיל לעשות אותו מנהל ולתקוף ולאיים בפני שאר העובדים כבר מס' פעמים על פיטורים, האם יש בכלל אפשר לפטר על מצב כזה? שוב העבודה עצמה לא נפגעת או נעצרת להפך, זוהי עבודה אישית יותר מאשר קבוצתית….. אם לא, האם ניתן להגיע למצב של תביעה כלפי אותו מנהל והחברה עצמה שיכולה לאשר מצב כזה?

אשמח לתשובה…
בתודה מראש

פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה ק 4 שנים 3 תשובות 238 צפיות

תשובות ( 3 )

 1. שלום רב,

  למעסיק קיימת הזכות לפטר עובד, גם ללא סיבה מיוחדת. עניין של תקשורת בינאישית בין עובד לחבריו לעבודה, זה דבר חשוב במקום העבודה ואין כל חשיבות לכך שהעבודה מתבצעת כהלכתה. די בכך שהעובד הלא מתקשר, יוצר תחושה לא טובה בקרב חבריו לעבודה, במקרה כזה, למעביד קיימת הזכות לפטרו.

  בברכה,

  דוד סער, עו"ד

 2. שלום

  מודה על תשובתך, ברצוני לשאול עוד שאלה ברשותך…

  אמרת שמעביד יכול לפטר עובד ללא סיבה מוצדקת, (למרות שגם המעביד עצמו או יותר המנהל מטעם המעביד גרם לאווירה לא נעימה כמה וכמה פעמים בכך שהתחכך עם עובד אחר מס' פעמים וגם הגיע איתו לחוסר תקשורת) ואפילו מרחיק לכת ולא מדבר ועושה פרצופים לעובד ובנוסף התעמר והתנכל אישית לאותו עובד, גם אחרי שהעובד קיבל והגיע להסכם על סיום העסקה עם המעביד נמשך ההתנכלות והתעמרות מיצדו אפילו יותר ללא שום סיבה מוצדקת, האם יש מקום לתביעה בגלל סוג כזה של התנהגות?

  שכן גם המעביד עצמו לא באמת יודע על התנהגות כזאת מצד המנהל, או לא יודע באמת את כל מה שקורה, למרות שאותו עובד יידע אותו עדיין בוחרים לעמוד מאחורי המנהל, מה שנקרא מילה של העובד מול מילה של המנהל.

  אשמח לתשובה

 3. שלום רב,

  עניין ההתעמרות התפתח בפסיקה בשנים האחרונות, וזכה לתשומת לב ראויה, אולם לצורך בחינת ההתעמרות, והאם מדובר בכלל בהתעמרות, יש לפנות לעורך דין המתמחה בדיני עבודה והוא יוכל לעשות הערכה מתאימה בעניין.

  בברכה,

  דוד סער, עו"ד

השאר תשובה

Captcha Click on image to update the captcha .