החמרת מצב ע"י רופא תעסוקתי

שאלה

שלום רב.
לפני 7 שנים עברתי תאונת דרכים שהוגדרת כתאונת עבודה. אני עובד בתמיכת מחשבים קרוב ל 40 שנה! לאחר תביעה כנגד ביטוח לאומי קיבלתי 10% נכות לצמיתות על עמוד שדרה צווארי ( צליפת שוט). לאחר כ 5 שנים הגשתי תביעה על החמרה , ונדחתה ע"י וועדה רפואית. לאחרונה מצבי הרפואי החמיר לא רק על הפגיעה הצווארית גם על בעיה חדשה תסמונת כף ניד ( הקארפלית) . הגעתי לרופא מומחה שסביר שאקבל הערכה על כף היד 5% אולי עד 10% נכות. על עמוד שדרה צווארי כנראה 15%, שזה 5% יותר ממה שקיבלתי במקור על עמוד שדרה צווארי בבדיקת הרופא גם קבע לי לאור עברי הרפואי, ולאור מצבי הנוכחי שהוא ימליץ לרופא תעסוקתי על העסקתי ל 5 שעות עבודה ביום בלבד לצמיתות ! שאלותיי: 1) אם רופא תעסוקתי יאשר לי את קביעתו של הרופא מומחה ל 5 שעות ביום לצמיתות. האם זאת החמרת מצב, ועילה על הגשת החמרת מצב נוספת? 2) האם אוכל להגיש החמרת מצב נוספת על אף שהתביעה להחמרת מצב הראשונית נדחתה? 3) האם תביעתי תאושר על עבודה חלקית איך אפוצה ע"י ביטוח לאומי ? האם לדוגמא אקבל משכורת לפי השכר הנוכחי עבור 5 שעות ליום לדוגמא? והאם השלמת השכר תבוצע ע"י ביטוח לאומי?4) לאור המתואר לעיל האם גם תהיה בעיה או שלא לתבוע על תסמונת כף היד ( הקארפלית)אפילו אם היא תאושר על 5%-10% ? וגם האם החמרה מ 10% ל 15% כדאית ? יתכן גם שבדיקת ה mri תקבע שההחמרה אכן קיימת. 5) במידה שלא אוכל להוכיח ע"י ה mri שאכן ישנה החמרה, אלא רק שינויים ניווניים, ועדיין אקבל המלצה ע"י רופא מומחה, וגם רופא תעסוקתי על החמרת מצב, והמלצה לעבודה חלקית לצמיתות. האם גם פה אוכל לתבוע את ביטוח לאומי, ומה סיכויי?

אני יודע, ומבין שתיאור מצבי הובא פה באריכות. אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי, ולענות לי גם על שאלותיי? אני מבין שאצטרך עזרת עו"ד במיוחד אם סיכויי ההצלחה גדולים או טובים.

בברכה, ותודה

יוסי

פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה יוסי 7 שנים 1 תשובה 222 צפיות

תשובה ( 1 )

  1. שלום רב,

    אשיבך בקצרה לכל שאלותיך, כי קיימת אפשרות להגיש החמרת מצב על שתי הפגימות ולצרף את חוות הדעת לביטוח הלאומי. מומלץ לך לעשות זאת עם עו"ד מקצועי ומנוסה. משרדנו עוסק בכך. במידה ותהיה מעוניין תוכל לתאם עמי פגישת ייעוץ במשרדי ואשמח לעמוד לרשותך.
    בברכה

    דוד סער, עו"ד

השאר תשובה

Captcha Click on image to update the captcha .