שאלה
שלום לך ד"ר דוד אמא שלי הגישה בקשה לקבלת קצבת זקנה מביטוח לאומי , היא קיבלה מכתב שלא מגיע לה מהסיבה שלא צברה תקופת אכשרה כעובדת מבוטחת , תאריך לידה שלה הוא 24/03/1946 … השאלה שלי , האם יש סיכוי כלשהו ...
פעיל 0
פורום ביטוח לאומי חוסין 7 שנים 1 תשובה 208 צפיות

שאלה
שלום לכם אחי בן 19 שנים מקבל קיצבת נכות כללית מזה כשנה הוא מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי, החודש ביטוח לאומי העביר רק 400 ש"ח מקיצבה שעולה 2400 ש"ח בבירור איתם הם הסבירו שהועבר לנו רק 20% מהקיצבה ואילו 80% מהקיצבה ...
פעיל 0
פורום ביטוח לאומי חיה 7 שנים 1 תשובה 219 צפיות

שאלה
ביקשו מחבר טוב שעושה הובלות אחרי שהתחיל את יום העבודה ואמרו לו כמה,מה ואיםה צריל לעשות חלוקה, אחרי שעשה חלוקה ,אמרו לו שיש לו הובלה אחרת בעיר אחרת, הו אלא רצה לעשות אותה וקראו למנהל שלו. הוא אמר לו שהוא ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה שאלה 7 שנים 3 תשובות 59 צפיות

שאלה
הורי קשישים בני 81 , קיבלו הודעה על חוב של 400,000 שנוצר עקב חישוב מחדש של ביטוח לאומי – מ-2003. ביטוח לאומי מודה שבטעות שילמו קיצבת זקנה זוגית לאבא וקיצבת זקנה יחיד לאימא מאז ועד היום. הדבר נפל עליהם ...
פעיל 0
פורום ביטוח לאומי יואבב 7 שנים 1 תשובה 57 צפיות

שאלה
שלום אני עובדת בחנות כשנתיים ופוטרתי עקב סגירת העסק רציתי לשאול את המגיע לי חוץ מפיצוים וימי הבראה (כגון פנסיה ) וגם רציתי לשאול האם יתכן שהבוס יאים שהוא יכריז על פשיטת רגל לאחר שכתב במכתב פיטורין שאני מפוטרת בגין ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה קרן 7 שנים 1 תשובה 49 צפיות

שאלה
שלום, אנחנו ארבעה סטודנטים בדירה משותפת. מעבר לכך שהיא מפוצלת לא כחוק, השירותים במשך כשנה נסתמים ונפתחים לסרוגין, כשאתמול נוצרה סתימה כביכול ולאחר שהבאנו אינסטלטור מקצועי מכספנו הוא אמר שהתשתית לא בנויה כראוי ואין לו פתרון. בעלת הדירה טוענת שזה ...
פעיל 0
פורום פנסיה ודיני ביטוח יואב 7 שנים 1 תשובה 143 צפיות

שאלה
שלום. אני עובדת במקום עבודתי כשש שנים. מעסיקה שלי הודיע שאין תקן למשרה שלי ולכן אני "מוזמנת" לעבוד למחלקה אחרת. שעות העבודה שלי כן 7.5 שעות. לבקשתה למידה ואני מעוניינת לעבור לתפקיד החדש , יש עלי "לתת" מדי יום כתוספת ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה חני 7 שנים 1 תשובה 45 צפיות

שאלה
שלום, במקום העבודה האחרון שלי קיבלתי הודעת פיטורין בגין מצב כלכלי של החברה. יומיים לפני סיום עבודתי המנהלת שלי התפרצה עלי באופן מפתיע, (זה מעולם לא קרה בעבר במשך שנה וחצי שאני עובדת שם), צעקה עלי ודרשה שאקח את הדברים שלי ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה נועה 10 שנים 1 תשובה 151 צפיות

שאלה
א. ביוני 2008 פוטרתי מהעבודה אחרי תקופה של 8 חודשים. המעסיק לא שילם לי את משכורת יוני 2008 עד לפני שבוע ששלח לי המחאה על סכום המשכורת.אך אפשר להפקיד את ההמחאה רק בעוד יותר מחודש וחצי. ב. בסוף מרץ 2009 הגשתי תביעה ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה איילת 10 שנים 1 תשובה 151 צפיות

שאלה
אני מירי מקיבוץ גבעת השלושה פוטרתי לפני שלושה שבועות ויש טענה שלילית לגבי פצועי הפיטורים הקיבוץ מאשר לי רק חלקית מהפצועים בשל תלושי המשכורת שנתנו שנתיים אחריי השנוי בקיבוץ בתקנון הקיבוץ המתחדש כתוב שמיום השנוי הופרשו כספיי פצועים לקופת הפנסיה ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה טופז מירי 10 שנים 1 תשובה 151 צפיות

שאלה
שלום רב עבדתי שבע וחי שנים במקום עבודה השבוע הודעתי למעביד על התפטרותי עקב פגיעה משמעותית בשכר . מה הן הזכויות שמגיעות לי? האם מגיע לי תשלום של חודש על כל שנת עבודה? תודה אילן.
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה אילן 10 שנים 1 תשובה 155 צפיות

שאלה
עבדתי כ6 שנים כמאבטח בחברת עמישב שירותים בע"מ, בקופ"ח לאומית. לפני כחודשיים לכל היותר חברת השמירה שבה עבדתי הפסידה במכרז על הקופ"ח, וחברת כפיר אבטחה קיבלה את העבודה. עפ"י ההסכם הקיבוצי שבה מנויה חברת עמישב שירותים בע"מ ומשום שאני אוהב ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה ישי 10 שנים 1 תשובה 158 צפיות

שאלה
אתמול פוטרתי. עבדתי בשירות לקוחות כנציגה במשך 3 שנים. הפיטורים היו ידידותיים לחלוטין. והובטחו לי פיצויים וכל מה שמגיע לי. בשנה הראשונה לעבודתי עבדתי מעבר לשעות המקובלות- כ11 משמרות בשבוע, והיה חודש שהגעתי ל-270 שעות. לא קיבלתי שעות נוספות. והשכר השעתי ...
פעיל 0
פורום דיני עבודה, אובדן כושר עבודה ריקי 10 שנים 1 תשובה 177 צפיות